Product- und Technology Development at tesa

Gaminių ir technologijų plėtra

Stulbinamas klijavimo technologijų pasaulis

Kartais reikia sujungti sunkius komponentus taip, kad jungtis atlaikytų dešimtmečiais. O kartais reikia sujungti taip, kad komponentą galima būtų nuimti nepaliekant ant paviršiaus jokių likučių. Kartais jungtys turi būti žymiai plonesnės nei plaukas. O kartais jos turi amortizuoti smūgius. Prireikus, jos turi veikti kaip elektros laidininkas arba, priešingai, saugoti nuo elektros srovės. Daugeliu atveju jos taip pat turi pasižymėti tam tikromis šviesos ir šilumos laidumo ar atsparumo savybėmis. Šiais laikais lipniosios juostos yra kompleksinis gaminys, dažnai savo sudėtingą funkciją atliekantis nepastebimai. Lipniosios juostos pasižymi ne tik funkcijų įvairove, bet ir įspūdingu jų kūrimo procesu. Pasinerkite į platų tesa klijavimo technologijų pasaulį. 

125 metų sėkmės istorija

Tarptautinė įmonė tesa jau 125 metus kuria ir gamina lipnias medžiagas, gaminius ir dengimo technologijas. Įmonės filosofijos esmę visada sudarė siekis siūlyti pažangius gaminius ir paslaugas. Šiuo metu daugiau nei 20 % tesa pardavimų sudaro naujesni nei 5 metų lipniųjų juostų sprendimai. Pažanga gali pasireikšti įvairiais lygiais: kuriant nuosavas technologijas, optimizuojant procesus, bendradarbiaujant su išorės partneriais ar taupant išteklius (pavyzdžiui, energiją ir žaliavas) ir, svarbiausia, palaikant tarptautinį aukštos kvalifikacijos bendradarbių tinklą bendrovės viduje. 

Subtilus juostų kūrimo menas

Tereikia paimti lipnią medžiagą, paskleisti ją ant nešiklio medžiagos, pavyzdžiui, plėvelės, audinio ar popieriaus, ir uždengti. Štai ir viskas! Žvelgiant iš šios pusės, gali pasirodyti, jog pagaminti lipniąją juostą nėra taip jau sudėtinga. Vis dėlto, neretai tai, kas atrodo labai paprasta, savyje slepia išties daug darbo ir kompetencijos. Tai tampa akivaizdu, kai suvoki, kad lipniosioms juostoms keliami labai įvairūs reikalavimai. Vienos lipniosios juostos turi gebėti dešimtmečiais atlaikyti šaltį, karštį, lietų ir UV spinduliuotę, tuo pat metu užtikrindamos jungtį tarp fasado elementų ar saulės modulių. Iš kitų lipniųjų juostų gali būti reikalaujama, kad lipnusis sluoksnis atliktų papildomas funkcijas. Šiuo metu tesa gaminamos ploniausios dvipusės lipniosios juostos išmaniesiems telefonams storis siekia vos tris mikrometrus. O tai yra net šešiolika kartų ploniau nei žmogaus plaukas! Kita vertus, storiausios, putas primenančios tesa juostos, kurios yra naudojamos, be kita ko, statybos pramonėje, yra storesnės nei 5000 mikrometrų, t.y. penki milimetrai.

Šioje pramonėje tesa visada buvo pripažįstama kaip įmonė, turinti patikimą kompetenciją klijavimo medžiagų ir lipniųjų juostų dizaino srityje. Tai taip pat reiškia praktines žinias ir kompetenciją polimerizacijos, komponentų jungimo ir esamų klijavimo sistemų modifikavimo srityje. Pasitelkdami šias pagrindines kompetencijas, savo klientams įvairiose pramonės šakose galime pasiūlyti platų asortimentą, kurį sudaro įvairiomis technologijomis grindžiami gaminiai.

Subtilus juostų kūrimo menas

3D spausdinama ateitis

Pažangioms lipniosioms juostoms kurti ir gaminti reikia gerų fizikos, chemijos, inžinerinių žinių ir kūrybiško požiūrio. Lipniosios medžiagos paprastai gaminamos natūralaus ar sintetinio kaučiuko ar akrilo pagrindu. Praeityje gamyboje plačiai naudoti organiniai tirpikliai šiuo metu gali būti perdirbami ar, kaip ir ekstruzijos būdu išgautos klijavimo medžiagos, visiškai surenkami. Tai padeda taupyti išteklius ir saugoti aplinką. Plėtodama technologijas, įmonė siekia kuo anksčiau išsiaiškinti tendencijas ir greitai jas paversti paklausiais gaminiais. Pavyzdžiui, visiškai švariame ceche Hamburge (Vokietija) tesa gamina optiškai skaidrias lipniąsias plėveles, skirtas naudoti išmaniųjų telefonų ir navigacijos įrenginių ekranams. Šio cecho patalpos oras yra 100 kartų švaresnis nei kalno viršūnėje, todėl ant itin skaidrių plėvelių praktiškai nenusėda jokių dulkių dalelių. Šiuo metu dar viena itin švari patalpa yra statoma Sudžou gamykloje Kinijoje. 

3D spausdinama ateitis

Įžvelgiame ir daug žadančių perspektyvų, susijusių su 3D spausdinimu. Iki šiol pramoniniu būdu nešiklio medžiagas per visą ilgį buvo įmanoma dengti tik visame ilgyje vienodo storio lipnia medžiaga. Kas gi atsitinka, kai sujungiamos dalys yra skirtingų aukščių, gylių, skiriasi jų kampai ir kraštai? Ateityje šiam tikslui bus naudojami individualiam poreikiui pritaikyti tesa 3D klijavimo sprendimai. Mūsų specialistai jau dirba prie šio projekto visu pajėgumu. 

XXI amžiaus jungimo technologija

Daugybė ekspertų, pavyzdžiui Fraunhoferio gamybos technologijų ir taikomųjų medžiagų tyrimų institute (IFAM), yra įsitikinę, kad lipniosios juostos yra būtent ta jungimo technologija, kuri dominuos ateityje. Juostos pasižymi daugybe privalumų lyginant su kitais jungimo metodais, pavyzdžiui, suvirinimu, kniedijimu ar sriegimu. Pavyzdžiui, jos nepažeidžia aukštos kokybės paviršių, švelniai sujungdamos medžiagas tarpusavyje. Čia galioja ši taisyklė: kuo didesnis skirtumas tarp jungiamų medžiagų, tuo efektyvesnės lipniosios juostos turi būti naudojamos. Be to, lengvi komponentai užima mažai vietos. Tai ypač svarbu tokiems sektoriams kaip automobilių pramonė, kur svarbus kiekvienas gramas, kalbant apie elektromobilius ir nuvažiuojamus atstumus.

 

Optimizuodama savo gamybos procesus, tesa vadovaujasi daugialypiu požiūriu. Kita vertus, mūsų gamyklos visame pasaulyje nesiliauja tobulinusios savo procesų ir sistemų. Jos naudoja pažangią įrangą. O daugybė itin efektyvių gamybos technologijų yra sukurtos tesa ir naudojamos tik grupės viduje. Kad viskas taip ir liktų, apie 5 procentus metinių pardavimo pajamų tesa investuoja į gaminių ir technologijų plėtrą. Šalia Hamburgo įsikūrusioje Norderšteto pagrindinėje būstinėje tesa turi ir pažangių technologijų centrą, kuriame galima atlikti pradinius gamybos bandymus ar net bandomąją gamybą mažomis apimtimis. Gamyba atitinka aukštus standartus, kuriuos turi atitikti automobilių pramonę aprūpinantys tiekėjai (ISO/TS 16949).

The facination of bonding

Kita vertus, viena iš pagrindinių tesa kompetencijų yra pažangių lipniųjų juostų sprendimų naudojimas siekiant užtikrinti efektyvesnius klientų gamybos procesus. Tai yra, pavyzdžiui, automatizuotas kėbulų skylių uždengimas bendradarbiaujant su robotų gamintoju. Iki šiol automobilių pramonės darbuotojai turėjo rankiniu būdu uždengti 220 skylių kaiščiais ar lipniomis štampuotomis dalimis.   

Polimerų analizė (kibiųjų cementų atomizacija)

Infraraudonųjų spindulių spektrometrija, mikrokompiuterinė tomografija, skenavimo elektronų mikroskopija, reologija: Šie terminai ir susijusi įranga, kainuojanti septyniaženkles sumas, turbūt dažniau sutinkami didelėse universitetinėse ligoninėse nei tokiose bendrovėse kaip tesa. Vis dėlto, siekiant gerai suprasti klijavimo medžiagų veikimo mechanizmus, patenkinti klientų reikalavimus ir kurti visiškai naujus, pažangius sprendimus, tesa įkurtas centrinis tyrimų departamentas, kuriame dirba pirmaujantys ekspertai, naudojami pažangiausi metodai ir įranga – visa tai yra vienas iš tesa sėkmės veiksnių.

 

Galiausiai, technologijos ir gaminių kūrėjai teoriškai gali sukurti milijonus įvairių klijavimo sprendimų – nuo lengvų iki neišardomų, nuo minkštų ir primenančių putas iki visiškai kietų kaip plokštė – pakeisdami vos keletą parametrų. Šiuo metu komercinėms reikmėms plačiu mastu naudojama apie 250 tokių gaminių. Vienas naujausių pavyzdžių iš tyrimų veiklos: Automobilių pirkėjams Europoje patinka naujiems automobiliams būdingas sintetinis kvapas, o pirkėjai Kinijoje, atvirkščiai, jo netoleruoja. Tai reiškia, kad šioje šalyje naujų automobilių salonai turi kvepėti neutraliai. Atitinkamai, iš Azijos rinkos gautas „Low Odor“ reikalavimas, kad automobilių salonai neturėtų šio specifinio kvapo. Tai yra didelis iššūkis cheminių gaminių gamintojams, kurį tesa pavyko įveikti padedant jos ekspertams. Verta paminėti, kad Norderšteto analitikų komandai net pavyko išsiaiškinti daugiau nei 2500 metų senumo paslaptį, susijusią su bibliniu Babelio bokštu.

6_Foto_tesa_Pharma_bearb_V2

Inovacijų diegimo procesų kontrolė

Žmogus sėdi laboratorijoje priešais burbuliuojančias medžiagas, ir staiga jį ištinka įkvėpimo pliūpsnis – tai yra ta pirmoji kibirkštis, įkvepianti gyvybę į būsimą revoliucingą gaminį. Eksperimentas nepavyksta, bet, netikėtai, atrandamas kitas genialus dalykas. Taip atrodo išradėjų darbas, bent sprendžiant pagal filmus. Nors taip tikrai būna, tai turi mažai bendro su sisteminga šiuolaikinių inovacijų diegimo procesų kontrole. Kaip atrandame „išmanius“ metodus, idėjų užuomazgas bendrovės viduje? Kaip jas apibendriname, vertiname ir toliau plėtojame, kad galiausiai sukurtume paklausų ir mums pridėtinę vertę kuriantį gaminį? Siekdama atsakyti į šiuos sudėtingus klausimus, tesa sistemingai ir sėkmingai vykdo inovacijų valdymą. Lankstūs darbo metodai ir šiuolaikiškas projektų valdymas padeda užtikrinti, kad klientai dar greičiau gautų būtent tokį sprendimą, kokio jiems reikia.

 

Be to, tesa vis daugiau naudojasi vadinamosiomis atvirosiomis inovacijų platformomis. Tarp jų yra ir „idėjų generatorių“ bei bendradarbiavimo partnerių, kurie, pasitelkę savo specializuotą kompetenciją, parodo, kad klijavimo technologijų galimybės yra praktiškai neišsemiamos ir tokios liks ateityje.

Sustainability Report

Žinių jungimas

Daugiau nei 600 tesa darbuotojų Vokietijoje, Kinijoje ir JAV, įskaitant įvairių sričių chemikus, fizikus ir inžinierius, supranta, kad svarbu idėjas paversti naujais gaminiais ir sisteminiais sprendimais bei nuolat tobulinti esamus gaminius. Be to, vykdomi keli projektai su išorės partneriais ir plačiai pripažįstamais universitetais. Šie projektai davė pradžią eilei daktaro disertacijų. Aktyvioms komandoms vis daugiau naudojant naujus skaitmeninius įrankius ir dirbant tarptautiniu lygiu, užtikrinama, kad ekspertų žinios būtų apjungtos mūsų plėtros centruose. Gaminių asortimentas nuolat plečiamas, todėl vis daugiau į ateitį orientuotų sektorių turi galimybę naudotis tesa klijavimo sprendimais savo tikslais. 

Klientų įtraukimas

Įmonėje tesa visada orientuojamės į savo klientus. Taip kalba daugelis bendrovių, bet tesa grupėje buvimas arti kliento yra ne vien gražus šūkis. Vokietijoje, Kinijoje ir JAV esančiuose sprendimų klientams centruose (SKC) verslo partneriai turi galimybę ne tik išbandyti ir „pačiupinėti“ naujas lipniąsias juostas. Klientai taip pat aktyviai įtraukiami į tolesnę esamų gaminių asortimentų plėtrą ir inovacijų diegimo procesus. Tiesiogiai bendradarbiaudami su klientais, tesa ekspertai turi galimybę greitai išsiaiškinti, kokius reikalavimus turi atitikti lipnioji juosta. Tam tikrais atvejais sudaroma net bendra tesa ir svarbių tarptautinių klientų projekto komanda, kuri dirba išvien ieškodama optimalaus sprendimo. Tokiuose projektuose neretai kuriamos naujos tendencijos ar nustatomi nauji standartai. Neseniai tesa įkūrė „Joint Lab“ laboratoriją Pietų Korėjoje. Glaudžiai bendradarbiaudama su kolegomis iš tesa elektronikos padalinio ir SKC Kinijoje, laboratorija ne tik siūlo paslaugas regiono klientams, bet ir kuria pažangias bei funkcionalias lipniąsias juostas verslo partneriams visame pasaulyje.      

NICHT AKTUELL Our Focus Our Customers

Skaitmeninimo galimybės

Ištisus dešimtmečius mūsų pardavėjai ir kiti specialistai su savimi nešiojosi išsipūtusį nuo pavyzdžių aplanką su asortimento pavyzdžiais ir įvairiomis brošiūromis. Net šiandien klientai vertina galimybę gyvai „pačiupinėti“ lipniųjų juostų pavyzdžius. Vis dėlto, skaitmeninių įrankių ir paslaugų paklausa išaugo kaip niekada anksčiau. Jų reikia už tūkstančius kilometrų siunčiant ir vertinant naujausią informaciją, pavyzdžiui, bandymų matavimo rezultatus, gaminių ir technologijų plėtros tikslais, taip pat kuo skubiau pateikiant klientams, esantiems visame pasaulyje, aktualius skaičius, duomenis ir faktus. 

Dar ankstyvame etape tesa pamatė galimybes, kurias siūlo Ketvirtoji pramonės revoliucija (Pramonė 4.0) ir skaitmeninimas. Mūsų įmonė taiko suderintus ir intelektualius sistemų ir procesų tinklus, pasinaudodama naujausių komunikacijos technologijų teikiamais privalumais. Skaitmeninė transformacija, be kita ko, suteikia galimybę anksčiau išsiaiškinti kliento poreikius, paspartinti inovacijas, geriau panaudoti įrenginius, optimizuoti prekių srautą ir visą tiekimo grandinę, ir net veikti tvariau visuose lygmenyse, dar labiau ir išmaniau įtraukiant klientus į svarbius procesus. Pavyzdžiui, virtualiosios realybės (VR) akiniai jau užtikrina geresnį aptarnavimo lygį įvairiose srityse. Ateityje dirbtinio intelekto (DI) naudojimas bus svarbus ir tesa analizuojant duomenis ir plėtojant optimalius gaminių dizainus. 

10_Inside-2_2019-(1)_bearb_V1

Tvarus išteklių naudojimas

Negalima paneigti vieno paprasto fakto: tesa yra chemijos įmonė, ir visada tokia liks. Būtent todėl tesa grupė puikiai suvokia, kokia didžiulė atsakomybė jai tenka siekiant tvarumo. Ir tai svarbu ne vien todėl, kad ši tema tampa vis aktualesnė klientams ir visuomenei. tesa visuomet dėjo didžiules pastangas, kad naudotų aplinką tausojančias gamybos technologijas, mažintų tirpiklių naudojimą ar nuosekliai mažintų CO₂ pėdsaką, taikydama į energijos taupymą nukreiptas priemones. Pavyzdžiui, lyginant su 2001 metais, 2009 metais mums pavyko perpus sumažinti CO₂ emisijas ir tirpiklių naudojimą tonai galutinio gaminio. 

LOJ emisijų sumažėjo net 92 %. „Tvarumo darbotvarkę“ sudaro trys pagrindinės sritys. Pirma, tesa siekia dvigubai padidinti tvarių gaminių pasiūlą iki 2025 metų. Tai reiškia, kad esamos žaliavos turės būti pakeistos atsinaujinančiomis ar perdirbtomis medžiagomis nekenkiant gaminių savybėms. Antra, ateityje tesa planuoja pirkti elektrą, pagamintą tik iš atsinaujinančių šaltinių. Trečia, visa tiekimo grandinė taps dar tvaresnė. Šiuo tikslu jau taikoma tiekėjų vertinimo programa. Daugiau informacijos „Tvarumo“ tema galite rasti čia.

Welt-illustration_201027_V5